news title

بررسی فروش هفتگی فیلم‌های روی پرده سینما + جدول (۱۹تیر)


همانطور که پیش‌بینی می‌شد فیلم «تگزاس» پس از ده هفته صدرنشینی، مغلوب «هزارپا» شد و با فروش هفتگی ۵۰۱ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان در رتبه دوم جدول جای گرفت. «تگزاس» تا به اینجا با مجموع فروش ۱۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون پس از «مصادره» با فروش ۱۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون دومین کمدی پرفروش سال است.

 فیلم «دشمن زن» درحالیکه بیشترین تعداد سالن سینما را در اختیار داشت با فروش ۲۶۶ میلیون و ۲۹۷ هزار تومان در رتبه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم پس از چهار هفته اکران هنوز به دو میلیارد نرسیده است.

«دارکوب» ساخته بهروز شعیبی پرفروش‌ترین فیلم غیر کمدی هفته بود که با فروش ۲۴۲ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان رتبه چهارم جدول فروش هفتگی را بدست آورد. «خجالت نکش» نیز که به پایان اکرانش نزدیک می‌شود با فروش هفتگی ۱۸۵ میلیون تومان به مجموع فروش ۴ میلیارد و ۱۸۵ میلیون رسید.

 

رکورد هفته:

«هزارپا» رکوردشکنی را از همان اولین روز‌های اکرانش آغاز کرد و با فروش افتتاحیه یک میلیارد و ۵۰۴ میلیون تومان، رکورد فروش افتتاحیه را که پیش‌تر در اختیار «نهنگ عنبر ۲» با فروش یک میلیارد و ۳۰۶ میلیون بود را از آن خود کرد. ۱۲۴ هزار و ۷۰۶ نفر در سه روز نخست اکران هزارپا به تماشای این فیلم نشستند.

 

اتفاق ویژه هفته:

در نشست خبری بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران به دبیری علی نصیریان اعلام شد که امسال از مراسم بزرگ خبری نیست و تمرکز بیشتر بر داوری آثار است.

منصوری با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در شرایط امروز گفت: ما سعی کردیم صرفه‌جویی کنیم تا مسایل بیمه‌ای و از کار افتادگی اعضای خانه را بهتر پیش ببریم و این هزینه را صرف ریکاوری مجموعه بزرگتری می کنیم. به هر حال ما به عنوان افرادی که در خانه سینما کار می کنیم و با جمع سینمایی ها در ارتباط هستیم نیاز سینما به صرفه جویی را احساس کردیم.

 

حاشیه هفته:

در چند روز گذشته جدال لفظی شدیدی بین رامبد جوان و محمدحسین فرحبخش شکل گرفته است. ابتدا فرح‌بخش تهیه‌کننده و کارگردان سینما در صحبت‌هایی تهیه‌کننده برنامه «خندوانه» را به زد و بند و رانت‌خواری متهم کرد و سپس رامبد جوان این ادعا را رد کرد و گفت: «اگر ادعایی دارید با سند مطرح کنید و اگر نه حرفی نزنید.» این سخنان باعث واکنش شدیدتری از سوی فرح‌بخش در نوزدهم تیر شد.

محمد حسین فرح‌بخش در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرد گفت: «یارب! مباد که گدا معتبر شود... یادت رفته که پانزدهم بهمن ۹۶ مقابل ناجی هنر گفتی جواد فرحانی تهیه‌کننده خندوانه است و علی احمدی فقط کارهای تدارکات را انجام می‌دهد؟!

 

ترین‌های هفته:

پرفروش‌ترین سینمای هفته تهران «پردیس کوروش» با فروش ۶۳۶ میلیون تومان

پرفروش‌ترین سینمای سایر شهرها «پردیس هویزه» با فروش ۱۸۰ میلیون تومان

پرفروش‌ترین فیلم غیر کمدی هفته فیلم «دارکوب» با فروش ۲۴۲ میلیون و ۶۲۷ هزار تومان

بیشرین اکران مردمی با حضور عوامل فیلم «تگزاس» ساخته مسعود اطیابی

بیشترین کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، فیلم «دشمن زن» با کاهش فروش ۲۴۴ میلیون تومان

 

0 دیدگاه ثبت شده است

دیدگاه خود را بیان کنید!